Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Memoriál Oldřicha Šípka se koná každoročně v den jeho úmrtí, tedy 28. září.
Každoroční velký cenový fond
Každoroční velký cenový fond
ceny1.JPG
Jedna z posledních fotografií - Slepecké šachy
Jedna z posledních fotografií - Slepecké šachy
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál

Napsali o nás

2013
Osmý ročník memoriálu Oldřicha Šípka se přestěhoval do prostředí, z něhož by měl známý¸ bohužel předčasně zesnulý brněnský šachista¸ trenér a organizátor radost - do nového sídla Jundrovských Jezdců v AS clubu. Pro některé mohlo být obtížné najít správnou uličku mezi zahradami, ale hrací prostředí pak splnilo nejnáročnější očekávání včetně speciálního (cenově dostupnějšího) jídelního a nápojového lístku jen pro tuto akci.
2012
Memoriál Oldrřicha Šípka patří nejen pro Brňany k velmi oblíbeným turnajům. Stačí již pohled na letošní výsledkovou listinu, která vykazuje plných 65 účastníků včetně borců nebo mladých šachistek z Krnova, Jevíčka, Svitav, Zastávky, či Dolního Benešova. A na kterém turnaji pro dospělé vidíte devět dam a dívek? Myslím, že přitažlivost turnaje, který plně dotuje šachová rodina Šípkovic (Michal, Olin a Blanka) k poctě svého tatínka, známého brněnského hráče a úspěšného trenéra, je způsobena nejen množstvím rozdávaných cen, ale též oblíbeností všech tří hlavních pořadatelů. Letošní soutěž měla navíc příjemný punc konce prohibice, ale o tom mluvit nechci. Snad jen v náznacích. Neboť již v prvním kole jsem jsem díky pobytu v našem příjemném bufetu prošvihl obvyklou kontrolu startovní listiny a poprvé v životě jsem se ocitl po řádném zaplacení drobného vkladu mimo účastníky turnaje! Trochu jsem si zanadával a výsledkem bylo, že mne Michal Šípek pozval na panáka a rozhodčí Mirek Hurta mne připsal do listiny s tím, že jsem v prvním kole lichovní a mám bod z výkopu! Jestli se to tak dělá běžně, budu nastupovat v příštích soutěžích co nejpozději! Odvrácenou stránkou bodového zisku bez hry byl soupeř ve druhém kole:
dále v přiloženém souboru
2011
Pan Kalendovský napsal o našem turnají krásný článek:

Je mi jasné, že se už nemůžete dočkat, až vám budu povídat o Memoriálu Oldřicha Šípka, který jeho synové Michal a Oldřich pořádali na vlastní náklady a s věcnými cenami pro všechny účastníky již po šesté. Takže jsem mohl doma svým dvěma beruškám slíbit, že tentokrát určitě nějakou cenu přinesu. Cesta tramvají z Bohunic do klubovny Lokomotivy na Staňkově ulici proběhla tentokrát bez problémů (tím myslím nevhodné zásahy revizorů) a čtení reklam na stěnách vozu bylo dokonce inspiratovní. Co byste například řekli tomuto sdělení: „Čistá Práce, Čestná parta, Čekejte postup.“ Hned mne napadlo, že je to nějaký náborový leták do šachového klubu. Leč nikoliv: takto se snaží získat nové zaměstnance Česká spořitelna! Jedeme dál – před budovou JAMU naproti Ústavnímu soudu je velká cedule, ohlašující myslím nějaký divadelní festival. A kdo myslíte, že má největší fotografii na něm, hned pod nápisem „The best of“? Nevíte – tak já vám to povím – je to náš milý primátor Roman Onderka. Že by se stal také hercem a to dokonce nejlepším? No – tramvaj dojela, kráčím po Rybníčku do klubovny, potkávám Arnošta Zemana. Mává na mne – dnes mám pro tebe něco speciálního – a vytahuje naši knihu „100 let korespondenčního šachu“ (Nekup to, když to prodávají v antikvariátě za třetinu původní ceny) - chce totiž autogram. Takto dobře naladěn vcházím do našeho podzemního sklípku a tam je spousta nových neznámých tváří. Zatím však žádní favorité – vyvolení se scházejí na poslední chvíli, těsně předtím, než doběhne oblíbený rozhodčí všech rapidů v Brně a širokém okolí Mirek Hurta. Já zatím trénuji blicky s panem Eichlerem, a když je stav 1:1, předávám štafetu slečně Pekárkové. A už je tu první kolo. Favorité vesměs vítězí, já například s mým oblíbencem Pavlem Menčíkem. Pouze pan Kosina se vzepřel a porazil Láďu Urbance! Šířím tuto zvěst mezi lidmi a to ještě netuším, že již v druhém kole bude takových nečekaných výsledků více. Šest partií na prvních osmi stolech končí tím, že outsideři vyrvali favoritům remízu. Já si před druhým kolem stěžuji svému milému soupeři, že jsem zvyklý hrát na prvním stole s Bernáškem, a teď sedím až na čtvrtém. Sebevědomě odtuší: „Ale za to hraješ s nejlepším!“ A aby to dokázal, hned v zahájení mi obětuje trochu záhadně figuru.
Pokračování v přiloženém souboru

Jak se vám stránky líbí

ANO (22 | 69%)
Spíše ano (4 | 12%)
Spíše ne (4 | 13%)
Ne (2 | 6%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one